wtorek, 25 kwietnia 2017
(25.04.) Tomasz Gollob wybudzony ze śpiączki!! Mówi logicznie!!
Dobre wieści docierają do nas ze szpitala w Bydgoszczy. Tomasz Gollob został we wtorkowe popołudnie wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Informację podała TVP Info, a zaraz za nią klubowy Twitter MRGARDEN GKM Grudziądz.

Tomasz Gollob wybudzony ze śpiączki. Zawodnik od niedzieli przebywa w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy, gdzie trafił po wypadku na treningu przed zawodami motocrossowymi.


Tomasz jeszcze w niedzielę przeszedł operację kręgosłupa, po której został zaintubowany i podłączony do respiratora. Lekarze wprowadzili go też w stan śpiączki farmakologicznej. W poniedziałek zawodnikowi zmniejszono dawkę leków, rozpoczęło się wybudzanie. We wtorek, przed godziną 18.00 pojawiła się informacja, że żużlowiec jest świadomy i rozmawia z doktorem Robertem Włodarskim.


Tomasz WYBUDZONY ze śpiączki i ŚWIADOMIE ROZMAWIAŁ z dr. Włodarskim!!! Nie chce ujawniać czy odzyskał czucie...- Tomasz został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Został odłączony od respiaratora i oddycha samodzielnie. Tomek jest przytomny, rozmawia z nami w kontakcie logicznym - przekazał dr. Włodarski.


W tej chwili są u niego ojciec Władysław i brat Jacek.Doktor Włodarski w rozmowie z TVP3 Bydgoszcz potwierdził informacje o wybudzenia, nie chciał natomiast mówić, czy Tomasz odzyskał czucie w nogach.Wiemy, że dziś Gollob miał już kontrolne badanie rezonansem magnetycznym. W jego trakcie lekarze sprawdzali też czucie. Tego czucia nie było, ale to nic nie znaczy, bowiem Tomasz był pod wpływem leków, a to zaciemnia obraz takiego badania.

(25.04.) Rozpoczęło się wybudzanie Tomasza Golloba ze śpiączki!
W poniedziałek lekarze rozpoczęli proces wybudzania Tomasza Golloba ze śpiączki farmakologicznej. Zmniejszona została dawka leków. We wtorek zawodnik ma być rozintubowany i odłączony od respiratora.Jak przekazał nam opiekujący się Gollobem doktor Cezary Rybacki, w poniedziałek rozpoczął się proces wybudzania Tomasza ze śpiączki. Lekarze zmniejszyli dawkę leków. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to we wtorek, jeszcze przed południem, zawodnik MRGARDEN GKM Grudziądz odzyska przytomność.


Żużlowiec ma być także rozintubowany, a respirator, za pomocą którego oddycha, ma być rozłączony. Lekarze wyłączą respirator na chwilę i jeśli będą widzieli, że Tomasz samodzielnie oddycha, to wówczas cała aparatura zostanie wyłączona już na stałe.


Po wybudzeniu lekarze będą musieli się raz jeszcze zmierzyć z największym problemem Tomasza, czyli uszkodzonym rdzeniem. Zostaną przeprowadzone kolejne badania. Na razie zarówno doktor Rybacki, jak i operujący Golloba profesor Marek Harat mówią, że kariera sportowa Tomasza zakończyła się w niedzielę. Dodają też, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie on sparaliżowany od klatki piersiowej w dół.


Jednak nadzieja umiera ostatnio. Już teraz Grzegorz Ślak, biznesmen i przyjaciel Golloba, zaoferował pomoc w przewiezieniu i leczeniu Tomasza w jednej z zagranicznych klinik stosujących eksperymentalną metodę przeszczepu komórek macierzystych.

(25.04.) Kibice zjednoczeni w modlitwie. Msze święte o powrót do zdrowia Tomasza Golloba!
Całe środowisko żużlowe włącza się we wsparcie dla Tomasza Golloba. W środę zostanie odprawiona msza święta w Bydgoszczy, a w czwartek w Grudziądzu.Już w niedzielę bydgoscy kibice udali się pod Szpital Wojskowy w Bydgoszczy, w którym przebywa Tomasz Gollob. Na płocie wywieszono transparenty i głośno skandowano nazwisko wychowanka Polonii. W poniedziałek o 19:00 fani ponownie zgromadzą się pod szpitalem i będą wspierać żużlowca. Organizatorzy apelują o zabranie ze sobą zdjęć Golloba, plakatów i innych pamiątek, które przypomną najlepsze czasy ikony polskiego żużla.


To niejedyna inicjatywa środowiska żużlowego nad Brdą. W środę 26 kwietnia o 18:00 w Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy zostanie odprawiona msza św. w intencji powrotu do zdrowia największej legendy Polonii.


W czwartek 27 kwietnia o godzinie 18:00 w Parafii NŚPJ i Ojca Pio w Grudziądzu na os.Tarpno również odprawiona zostanie msza święta w tej samej intencji.

Przypomnijmy, że pomoc Gollobowi oferuje wiele ośrodków żużlowych w całej Polsce. Grudziądzki klub udostępnił konto fundacji, na które każdy może wpłacić dowolną kwotę. Środki w całości zostaną przekazane na leczenie Tomasza Golloba. To pierwszy z etapów akcji #MistrzJestJeden.


Poniżej podajemy dane konta na które można przelewać darowizny z dopiskiem w tytule: "Gollob".


Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania i Rozwoju Neurochirurgii i Osób z Urazami Układu Nerwowego w Grudziądzu
PKO BP S.A. Oddział 1 w Grudziądzu
Nr 77 1020 5040 0000 6702 0103 5559

poniedziałek, 24 kwietnia 2017
(24.04.) Profesor Harat: To jest koniec kariery Tomasza Golloba. Jest promyk nadziei, że odzyska czucie!!
Tomasz Gollob po wypadku na crossie trafił do Wojskowego Szpitala w Bydgoszczy. Operacja mistrza świata trwała ponad 3 godziny. Przeprowadził ją profesor Marek Harat, "lekarz od cudów". Nie miał on jednak dobrych informacji dla opinii publicznej.- Tomasz Gollob doznał urazu kręgosłupa na odcinku piersiowym. Doszło do złamania siódmego kręgu i przemieszczenia między szóstym i siódmym kręgiem. Doszło do uszkodzenia rdzenia - poinformował profesor Marek Harat media tuż po zakończeniu operacji naszego mistrza.


Profesor Harat szczegółowo opowiedział o tym, jak wyglądała operacja Tomasza Golloba. - Wypadek miał miejsce o dwunastej. Około trzynastej Tomasz dotarł do nas. Operacja rozpoczęła się o 14:20. Polegała ona na odbarczeniu rdzenia, on był uciśnięty. Były krwiaki zarówno nad, jak i pod twardówką. Wykonaliśmy zabieg zreponowania, a także przesunięcia trzonu. Został on ustawiony we właściwym położeniu i ustabilizowany - relacjonował Harat.Gollob oddycha za pomocą respiratora. Wszystko z powodu stłuczenia obu płuc. Profesor Harat przyznał, że to powoduje, iż Tomasz będzie musiał pozostać przez kilka dni na OIOM-ie. Trudno dziś określić, ile to dokładnie potrwa. Wszystko będzie zależało od tego, jak szybko płuca będą wracały do zdrowia.


Największym problemem mistrza jest oczywiście brak czucia. - Tomasz w wypadku nie doznał obrażeń czaszki, był cały czas przytomny, ale od początku mówił o zaburzeniach czucia od linii sutków w dół - komentuje Harat. - Był porażony, nie wykonywał żadnych ruchów. Mamy do czynienia z poważnym urazem rdzenia. Rokowania co do możliwości powrotu funkcji jest poważne. Nie możemy przesądzać, że funkcje nie powrócą. To będzie wiadomo w ciągu kilku najbliższych dni, a nawet tygodni. Jest jednak poważne zagrożenie, że będzie głęboki niedowład czy porażenie.


Profesor Harat, o ile daje nadzieję na powrót do sprawności, o tyle definitywnie przekreśla szanse Tomasza na kontynuowanie kariery. - Czeka go długotrwała rehabilitacja, która będzie trwała miesiące, a nawet lata. Uderzenie odłamami kostnymi powoduje szereg zmian wtórnych i martwicę kostną. Jest jednak promyk nadziei na powrót do sprawności, bo ciągłość rdzenia nie została przerwana. Gdyby do tego doszło, to już nie mielibyśmy żadnych nadziei - skwitował Harat.

(24.04.) Tomasz Gollob już po operacji. Nie ma dobrych informacji!!
Blisko trzy godziny trwała neurochirurgiczna operacja Tomasza Golloba po wypadku na crossie w Chełmnie. Profesor Marek Harat, "lekarz od cudów", zrobił co w jego mocy, ale rokowania są złe.Tomasz Gollob już po operacji. Niestety, nie ma dobrych informacji. Profesor Marek Harat, który zajął się mistrzem po wypadku, poinformował, że nie ma urazów głowy, ale może się okazać, że Tomasz już nie odzyska czucia od pasa w dół.


- Doszło do bardzo poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego, choć nie został przerwany - powiedział Harat dla TVP3 Bydgoszcz. - Trudno powiedzieć, czy odzyska funkcje. Tomaszowi grozi głęboki niedowład, a może nawet porażenie ruchowe. Niczego nie przesądzamy, najbliższe dni i tygodnie zdecydują. Może to jednak oznaczać koniec kariery.


Z informacji, które do nas docierają, można wywnioskować, że jest cień nadziei, że Tomasz odzyska sprawność ruchową. Sprawa jest jednak poważna. Przypomnijmy, że diagnoza postawiona przed operacją brzmiała - uszkodzenie rdzenia kręgowego i kręgu TH7.

(24.04.) Dramat Tomasza Golloba. Wypadek na crossie!!!
Tomasz Gollob doznał poważnej kontuzji podczas jazdy na motocrossie. Zawodnik jest przytomny, ale doznał urazu, który wyklucza jego występ w meczu ligowym. Pod znakiem zapytania stoją też jego starty w tym sezonie.W niedzielny poranek mistrz świata z 2010 roku startował w Mistrzostwach Polski Strefy Północnej w Motocrossie, które odbywały się w Chełmnie. Po tych zawodach 46-latek miał się udać na mecz ligowy do Grudziądza, gdzie MRGARDEN GKM Grudziądz zmierzy się z Cash Broker Stalą Gorzów. Niestety w tym spotkaniu Tomasz nie wystąpi, bo doznał poważnej kontuzji na okrążeniu rozpoznawczym. Ma uraz głowy i kręgosłupa.- Mogę potwierdzić, że Tomasz Gollob doznał kontuzji - mówi Władysław Knap, prezes Klubu Motorowego "Wisła", a jednocześnie dyrektor zawodów. - W tej chwili nie wiadomo jeszcze, co dokładnie z jego zdrowiem. Od razu był przy nim lekarz zawodów, Wojciech Kłysiński. Wiem, że zawodnik ruszał rękami i nogami.


Gollob po wypadku był przytomny. Stan był jednak na tyle poważny, że został błyskawicznie przetransportowany helikopterem do szpitala w Bydgoszczy. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że dwa lata temu Tomasz przeszedł poważną operację kręgosłupa. Jeszcze w ubiegłym roku nie czuł się komfortowo. Przed rozpoczęciem tego sezonu był jednak pełen optymizmu. Zapowiadał, że liczy na dobre występy w lidze.

(24.04.) Nice1LŻ: Euro Finannce Polonia - Polonia 31:17!

Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych i złego stanu toru niedzielny mecz Nice 1. Ligi Żużlowej Euro Finannce Polonia Piła - Polonia Bydgoszcz zakończono po ósmiu biegach. Wynik 31:17 jest zaliczony. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Tomasz Gapiński, zdobywca kompletu dziewięciu punktów.Euro Finannce Polonia Piła: 31
9. Adrian Cyfer (3,1) 4
10. Brady Kurtz (0,2) 2
11. Norbert Kościuch (0,3) 3
12. Wadim Tarasienko (3,2*) 5+1
13. Tomasz Gapiński (3,3,3) 9
14. Kacper Grzegorczyk (3,1) 4
15. Paweł Staniszewski (2*,1,1) 4+1

Polonia Bydgoszcz: 17
1. Wiktor Kułakow (1*,1,D) 2+1
2. Andriej Kudriaszow (2,0,2) 4
3. Oskar Ajtner-Gollob (1*,2) 3+1
4. Damian Adamczak (2,W) 2
5. Marcin Jędrzejewski (2,3) 5
6. Patryk Sitarek (1,W) 1
7. Mateusz Jagła (0,0) 0

sobota, 15 kwietnia 2017
(15.04.) Mecz w Bydgoszczy odwołany! Telewizja pokaże inne spotkanie!
Ze względu na złe warunki pogodowe, nie dojdzie do skutku zaplanowany na lany poniedziałek mecz w ramach Nice 1. Ligi Żużlowej, w którym Polonia Bydgoszcz miała podjąć Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Spotkanie miał transmitować Polsat.Fani czarnego sportu nie powinni się jednak czuć zawiedzeni, bo telewizja w związku z tą informację pokaże (o ile pozwoli na to pogoda) mecz Arge Speedway Wandy Kraków z Grupą Azoty Unią Tarnów. Jego początek zaplanowano na godz. 14:45. Dwie godziny wcześniej ruszy starcie Euro Finannce Polonii Piła z Orłem Łódź, które transmitować ma Eleven.


Komunikat GKSŻ:

1. Informujemy, że mecz DM I Ligi pomiędzy drużynami POLONIA BYDGOSZCZ a ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK, zaplanowany na dzień 17.04.2017 r. został odwołany. Nowy termin zawodów uzgodniony przez kluby to 14.05.2017 r. Godzina zawodów zostanie podana w terminie późniejszym.

(15.04.) Władysław Gollob zrobił najlepsze bandy w Europie. To one uratowały zawodnika Polonii!
Tomasz Orwat zaliczył upadek podczas treningu punktowanego Polonii Bydgoszcz z Naturalną Medycyną PSŻ-em Poznań. Skutki kraksy mogłyby być znacznie większe, gdyby nie banda, o którą zadbał Władysław Gollob.W drugim biegu sparingu na torze w Bydgoszczy, który odbył się 6 kwietnia, Tomasz Orwat upadł i uderzył w bandę. Następnie wstał z toru o własnych siłach, ale udał się na badania do szpitala. Tam u zawodnika stwierdzono złamanie kości łódeczkowatej. To sprawiło, że junior nie wystartował w starciu pierwszej kolejki Nice 1.LŻ, w którym Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała ekipę znad Brdy 59:31.


- Spodziewamy się, że jego przerwa będzie trochę trwała. Tomek ma kontuzję ręki. Trochę się uszkodził - oznajmia Władysław Gollob. Prezes Polonii Bydgoszcz może jednak mówić o szczęściu w nieszczęściu. Wszystko przez nowy przepis dotyczący obowiązku posiadania na stadionie bandy absorbującej energię kinetyczną. W Bydgoszczy pozwoliła ona ograniczyć skutki upadku, dzięki czemu 18-latek będzie pauzował znacznie krócej.


Wykonanie bandy w Bydgoszczy chwalił komisarz, który weryfikował tamtejszy tor. - Zdaniem pana Dariusza Cieślaka, nasza banda kinetyczna jest najlepsza w Europie - cieszy się sternik klubu, który przyznaje, że osobiście czuwał nad tym, w jaki sposób była ona montowana. - To, co wprowadził PZM, to była sama idea. Wykonawstwo bandy w Bydgoszczy to już inna sprawa. Gdyby banda była sztywna, to byłaby większa przykrość. Ona jest tak zbudowana, że przenosi obciążenia kinetyczne na całym obwodzie łuku. Gdyby nie doskonałość tej bandy, to prawdopodobnie mielibyśmy bardzo dużo gipsu na grzbiecie Orwata - twierdzi Władysław Gollob. Siła uderzenia była bowiem spora. Po upadku młodego zawodnika, banda w Bydgoszczy odkształciła się o 20 centymetrów.


Sposób skonstruowania bandy kinetycznej w Bydgoszczy był dokładnie przemyślany. Nic nie stało się dziełem przypadku. - Idea dwudziestu-paru metrów jest dobra, ale sposób wykonania był podany tylko schematycznie. Miało to być zrobione albo na sprężynach, albo na oponach. Zrobiliśmy z tego własną konstrukcję, oczywiście na sprężynach. Sposób ułożenia płyt jest tak pomyślany, że mają one taką charakterystykę jak łuski u ryby, czyli składają się. Dodatkowo jest tam dołożony element z trzech stalowych lin, które są połączone samym łukiem. One powodują rozładowanie energii kinetycznej od uderzenia na cały obwód łuku. W ten sposób zawodnik trafia w dechę jak w pierzynę - kończy nestor rodu Gollobów.

czwartek, 13 kwietnia 2017
(13.04.) Jacek Gollob: Każdy zawodnik opuszcza po dwa mecze!
W inauguracji sezonu Nice 1. Ligi Żużlowej drużyna Polonii Bydgoszcz wysoko przegrała w Tarnowie. Jedynie Wiktor Kułakow nawiązał walkę z liderami Jaskółek. Trener bydgoskich Gryfów – Jacek Gollob żałował po meczu, że sam nie wystąpił w meczu, bo jego zawodnicy za dużo popełniali błędów z ustawieniami motocykli.
– Szkoda, że nie jeździłem w meczu, bo lubię ten tor, a moi zawodnicy popełniali błędy regulacyjne. Unia na własnym torze jest bardzo mocna, o czym przekonywała się i przekona jeszcze nie jedna drużyna. Jestem przygotowany do jazdy, bo mój czas jeszcze nie minął. Może z najlepszymi nie będę wygrywał, ale jeśli chodzi o rywalizację, to lubię to i jeszcze nie raz pokażę, na co mnie stać – powiedział Jacek Gollob.


Były zawodnik Unii podkreślił, że tor niewiele się zmienił od czasów, kiedy on startował w Tarnowie (2004-2007), jednak potrzeba kilku treningów, aby dobrze ustawić motocykl i znaleźć te dobre ścieżki. – Nawierzchnia trochę się zmieniła, ale mogę stwierdzić, że regulacyjnie jest podobnie jak było.  Potrzeba tylko trochę treningów i meczów dla zawodników, którzy chcą tutaj wygrywać. Cieszę się, że odczytał ten tor Wiktor Kułakow i mogłem jego starty oglądać z uśmiechem na twarzy.


W pierwszym meczu Polonii nie wystąpił Oskar Ajtner-Gollob. Trener uspokaja i mówi, że takie są ustalenia prezesa klubu Władysława Golloba. - Mamy więcej seniorów w składzie seniorskim i prezes ustalił, że każdy zawodnik opuszcza po dwa mecze. Teraz wypadło na Oskara, a w kolejnych meczach będą inni pauzować, po to żeby wszyscy mieli równą ilość meczów. Szkoda, że go dzisiaj nie było z nami, ale przygotowuje się do kolejnego spotkania i już w pojedynku z Wybrzeżem pojedzie w składzie w miejsce najsłabszego zawodnika. Nie chcę żeby ktoś mi zarzucał, że foruje mojego syna. Wszyscy traktowani są w drużynie tak samo.


Trener Polonii obserwował drużynę Grupa Azoty Unii Tarnów i uważa, że jest głównym faworytem do wygrania ligi. – Tak jak wcześniej mówiłem, Unia jest bardzo mocna na własnym torze, a to może im pomóc w fazie play off. Jest to główny faworyt do awansu, jednak sport sprawiał już różne niespodzianki. Gollobowie zawsze będą kibicować drużynie z Tarnowa, bo spędzili w tym klubie piękny czas, który nie zapomną do końca życia – zakończył trener Polonii.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 277
Archiwum