poniedziałek, 05 grudnia 2016
(5.12.) Kibice Polonii napisali list do prezydenta. Chcą dialogu w sprawie stadionu!
Fani Polonii Bydgoszcz napisali list, w którym zwracają się z prośbą o rozmowy w sprawie modernizacji stadionu przy ul. Sportowej. - Odczuwamy głęboką potrzebę konsultacji społecznych w tej sprawie - czytamy.W połowie listopada przedstawiono projekt budżetu miasta Bydgoszczy na 2017 rok. Znalazły się w nim pieniądze na przebudowę stadionu żużlowej Polonii. Remont powinien rozpocząć się jesienią 2017 roku i miasto ma przeznaczyć na niego milion złotych, natomiast w 2018 roku aż siedem milionów.


Jak można przeczytać w projekcie budżetu miasta, zadanie obejmuje przebudowę sektora wschodniego stadionu żużlowego (na prostej przeciwległej do startu i mety), m.in. przebudowę trybun wraz z nowym zapleczem sanitarno-gastronomicznym dla kibiców, boksami, garażami i zapleczem socjalnym dla zawodników, zapleczem medycznym i kontrolą dopingową, zapleczem technicznym oraz przebudową infrastruktury.


W związku z tym przedsięwzięciem kibice Polonii wystosowali list do włodarzy Bydgoszczy na czele z prezydentem Rafałem Bruskim. Jak podkreślają, chcą dialogu i konsultacji społecznych w sprawie zmian na stadionie żużlowym.


Poniżej pełna treść listu:

"W związku z zakończeniem prac nad koncepcją modernizacji Stadionu Polonii im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, zwracamy się do Pana o umożliwienie rozpoczęcia dialogu ze środowiskiem polonijnym, które jest żywo zainteresowane postępem działań w tym zakresie.


Na wstępie chcielibyśmy podziękować wszystkim Radnym i ludziom dobrej woli, którzy latami przekonywali o konieczności nakładów infrastrukturalnych przy ul. Sportowej 2, wsłuchując się w głos płynący z grona sportowców, działaczy i kibiców związanych z byłymi i obecnymi dyscyplinami skupionymi pod dumnym szyldem „Polonia”.


Jako bezpośredni użytkownicy obiektu, chcielibyśmy móc aktywnie uczestniczyć w procesie projektowania i przebudowy obiektu, którego potrzeby są nam doskonale znane. Odczuwamy głęboką potrzebę konsultacji społecznych w tej sprawie z odruchu serca i konieczności należnego zabezpieczenia interesów wszystkich polonijnych podmiotów sportowych.

Merytoryczny dialog między Radą Miasta a stroną polonijną pozwoli wskazać istotne kwestie, jak m.in. konieczność zachowania boiska piłkarskiego wpisanego w tor żużlowy, które jest integralną częścią stadionu, doskonale odpowiadającą koncepcji wielofunkcyjnego obiektu sportowego.

Jednocześnie ubolewamy, że na likwidację uszkodzeń trybuny głównej, powstałych na skutek nienależytego zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi nie przewidziano nawet symbolicznej kwoty, a stanowi to na dzień dzisiejszy spory problem i powoduje stopniową degradację budynku.

Śląc wyrazy szacunku, polecamy się życzliwej uwadze Rady Miasta".

Kibice podkreślają, że trzymają za słowo radnego Ireneusza Nitkiewicza, który zapewnił, że gdy tylko Rada Miasta uchwali budżet na rok 2017 rozpocznie dialog ze stroną wnioskującą.

czwartek, 17 listopada 2016
(17.11.) Brak porozumienia w Bydgoszczy. We wtorek decyzja GKSŻ!
W czwartek w siedzibie bydgoskiego klubu doszło do spotkania pomiędzy Zarządem i sztabem szkoleniowym ŻKS Polonia Bydgoszcz SA a pozostającymi w sporze z klubem zawodnikami Damianem Stalkowskim i Patrykiem Sitarkiem, którym towarzyszyli ojcowie.

W spotkaniu w roli mediatora uczestniczył przedstawiciel Głównej Komisji Sportu Żużlowego Zbigniew Fiałkowski. Prezes Władysław Gollob przedstawił zawodnikom propozycję rozwiązania nabrzmiałej sytuacji, która jednak została przez zawodników odrzucona.


W tej sytuacji decyzję w tej sprawie podejmie GKSŻ, która ma wydać stosowne orzeczenie w najbliższy wtorek.


- Przedstawiłem zawodnikom propozycję, której podstawą jest wyczyszczenie obecnej sytuacji, czyli przeproszenie władz klubu i osób z nim związanych za kłamliwe opinie wygłaszane przez zawodników w różnego rodzaju mediach, a także zachowania, które źle wpływały na wizerunek klubu i mogły przyczynić się do degradacji zespołu do drugiej ligi - przekazał po spotkaniu prezes ŻKS Polonia Bydgoszcz SA Władysław Gollob.- Po spełnieniu tego warunku i zdaniu klubowego sprzętu, a także podpisaniu "entry form", zawodnicy by otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, do którego mogliby zostać wypożyczeni na sezon 2017 za sumę odstępnego w wysokości 60.000 zł za każdego z nich. Po zakończeniu sezonu 2017 obaj staliby się wolnymi zawodnikami i mogliby odejść do dowolnego klubu bez żadnych dodatkowych opłat. Zawodnicy taką propozycję jednak odrzucili, dlatego też czekamy na orzeczenie Głównej Komisji Sportu Żużlowego - wyjaśnił Władysław Gollob.
poniedziałek, 14 listopada 2016
(14.11.) Ojciec Damiana Stalkowskiego odpowiada Polonii i grozi prokuraturą!
Polonia Bydgoszcz w ostatnich dniach zawiesiła Patryka Sitarka i Damiana Stalkowskiego w prawach członka klubu. Do zaistniałej sytuacji odniósł się ojciec drugiego z juniorów - Marcin Stalkowski, który nie zgadza się z decyzjami klubu.Cała historia rozpoczęła się na początku lipca tego roku, kiedy to dwaj młodzieżowcy Polonii Bydgoszcz - Patryk Sitarek i Damian Stalkowski, mieli odmówić jazd treningowych. Takie zachowanie nie znalazło aprobaty u właściciela klubu Władysław Golloba. Juniorzy popadli w konflikt z klubem i od tamtego czasu wystąpili tylko w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Pomorza w Grudziądzu. Pozostały czas spędzili na zwolnieniach lekarskich.9 listopada w siedzibie ŻKS Polonia Bydgoszcz SA doszło do spotkania Zarządu Klubu, na którym przyjęto uchwałę, na mocy której obu jeźdźców zawieszono w prawach członka klubu do 8 maja 2017 roku. Przy okazji poinformowane też, że w razie opuszczenia drużyny na rzecz innego zespołu, nowy klub będzie zmuszony uiścić opłatę za ekwiwalent szkoleniowy. Suma jego wynosi 120 000 zł za jeden rok szkolenia.


Tych postanowień nie akceptuje team Damian Stalkowski Racing. W związku z tym w charakterze listu otwartego wypowiedział się ojciec młodzieżowca.


"Szanowni Państwo
W nawiązaniu do pisma z dnia 9 listopada 2016 pragnę wyrazić, w niniejszym piśmie swoją opinię. Aby jednak to pismo było merytoryczne, czuję się w obowiązku moralnym opisać Państwu wszystko od początku. Damian Stalkowski pierwszy kontakt z motocyklem , jak również z torem żużlowym miał w BTŻ POLONIA Bydgoszcz, w której prezesem wówczas był Pan Andrzej Tyma. To BTŻ POLONIA Bydgoszcz wyszkoliło mojego syna. W BTŻ POLONIA Bydgoszcz Damian zdobył licencję żużlową. Dnia 12 stycznia 2016 został sporządzony Aneks do umowy z dnia 5 maja 2014. Z aneksu wynika, że klub BTŻ POLONIA Bydgoszcz zrzeka się wszelkich roszczeń z tytułu ekwiwalentu na wyszkolenie zawodnika. Jeżeli zatem BTŻ POLONIA Bydgoszcz wyszkoliło Damiana Stalkowskiego to ewentualnie wyłącznie BTŻ POLONIA Bydgoszcz mogłoby, prawnie i moralnie domagać się od mojego syna ekwiwalentu za wyszkolenie. Jak klarownie wynika z aneksu - §1, punkt 3, BTŻ POLONIA Bydgoszcz zrzekło się jakichkolwiek roszczeń z tytułu ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika.

Szanowni Państwo, żywię ogromny szacunek do nazwiska Gollob. Zasługi Pana Jacka, Władysława a tym bardziej Tomasza, są bezdyskusyjne. Jednak mamy do czynienia w tej konkretnej sprawie nie z tym ile Pan Gollob zrobił dla sportu żużlowego w Polsce, tylko z sytuacją, w której Pan Władysław Gollob domaga się od mojego syna pieniędzy za coś za co nie ma prawa występować i się ubiegać. To nie ŻKS Polonia Bydgoszcz z prezesem Władysławem Gollobem na czele wyszkoliło Damiana, tylko BTŻ POLONIA Bydgoszcz z prezesem Andrzejem Tyma, na czele oraz trenerem Jackiem Woźniakiem. Działania i żądania Pana Władysława Golloba są bezzasadne, bezprawne. Rozważam, żeby wystąpić przeciwko Panu Władysławowi Gollob, z pismem do Prokuratury jako doniesieniem o możliwości popełniania przestępstwa - próba wyłudzenia pieniędzy.


Informuję, że bardzo nam zależało i nadal zależy aby Damian reprezentował jako zawodnik, klub z Bydgoszczy. Jednak nie mamy na to szans a tych szans pozbawił nas nie kto inny jak Pan Władysław Gollob. Nie wywiązał się kompletnie z kontraktu, nie zabezpieczył choćby jednego kompletnego motocykla. Problemem gigantycznym było zabezpieczenie transportu na każde zawody, wraz ze zgrupowaniem kadry juniorów. Pan Władysław Gollob mówi i robi co chce. Twierdził publicznie, że nie zalega żadnych pieniędzy zawodnikom a prawda jest zupełnie odmienna. Został albowiem zobligowany przez PZMOT do wpłacenia zaległych pieniędzy za dojazdy na zawody (tzw. kilometrówki), do depozytu PZMOT-u. Problemem bydgoskiego sportu żużlowego nie jest Damian Stalkowski tylko grabieżcza gospodarka prowadzona przez Pana Władysława Golloba. To już nie pierwsza, swoją drogą, kompromitująca sytuacja, z udziałem Pana Władysława. Kibice bydgoscy doskonale pamiętają zarzuty prokuratorskie sprzed paru lat jakie zostały postawione Panu Władysławowi Gollobowi. Pan Gollob został skazany wówczas prawomocnym wyrokiem. Swoją drogą, nie podoba mi się wciąganie mojego syna do ,,gierek” stosowanych przez Pana Władysława Golloba. Mój syn jest zbyt młody aby to wszystko co się dzieje wokół Niego zrozumieć. Wystarczającym stresem jest jazda na motorze, gdyby jednak miał możliwość skupienia się tylko na niej być może rezultaty osiągane przez Niego były lepsze. Nie sposób jednak ścigać się na motocyklu, nie mając ,,pustej” głowy.


Przy okazji, z racji tego, że pismo to ma charakter listu otwartego pragnę nadmienić, że Pan Rafał Kuskowski, menager mojego syna wielokrotnie próbował doprowadzić do kompromisu ale Pan Władysław oraz Jacek Gollob nie byli tym zainteresowani. Twierdzenie, że cokolwiek w sprawie Damiana to wina Pana Kuskowskiego jest mówiąc delikatnie niesprawiedliwe i zakłamuje rzeczywistość. Nie widzę, w takiej atmosferze szans na stabilną, dającą punkty drużynie, jazdę mojego syna. Przykre, że przez upór i egoistyczne podejście Pana Władysława Golloba tracą wszyscy - Damian, my jako rodzice Damiana oraz kibice bydgoscy.
Pragnę nadmienić ,że Prezydent Miasta Bydgoszczy zobowiązał się , przeznaczyć , do roku 2019 , 8,5ml. złotych na ,, szkolenie zawodników „ – uchwała Rady Miasta Bydgoszczy w sprawie sprzedaży akcji ŻKS ,, Polonia Bydgoszcz „ S.A. W aspekcie tej kwoty i tego ,że to nie ŻKS wyszkolił Damiana , nie bardzo rozumiem dlaczego Pan Władysław Gollob żąda od nas pieniądze i to w dodatku w tak absurdalnie wysoką kwotę.

Z poważaniem
Marcin Stalkowski"

środa, 09 listopada 2016
(9.11.) Kolejne umowy w Bydgoszczy. Gollob ciągle czeka w kolejce!
Marcin Jędrzejewski i Damian Adamczak są kolejnymi zawodnikami, którzy zdecydowali się na kontynuowanie karier w swoim dotychczasowym klubie, Polonii Bydgoszcz.
Marcin Jędrzejewski miał ważną umowę z zespołem, a z szefostwem klubu dogrywał tylko nowe warunki. Strony je zaakceptowały i już teraz nie wykluczają kontynuacji współpracy w przyszłych sezonach. Dla zawodnika będzie to jedenasty rok z gryfem na plastronie.


Drugi z żużlowców, Damian Adamczak, w poprzednim sezonie był zawodnikiem łódzkiego Orła, a do Bydgoszczy trafił w ramach wypożyczenia. Wychowanek Polonii na tyle zyskał uznanie Władysława Golloba, że ten zaoferował mu kontrakt na okres dwóch lat, który został parafowany.


W najbliższym czasie umowę z klubem ma podpisać również Oskar Ajtner-Gollob, który od sezonu 2017 będzie już startował z pozycji seniorskich. Skład drużyny nadal będzie oparty o Andrieja Kudriaszowa, który ma być liderem zespołu Jacka Golloba.


Wcześniej aneksy do umów podpisali też Mikołaj Curyło i Wiktor Kułakow.

(9.11.) W Bydgoszczy skład gotowy. Czy Ajtner-Gollob sprawdzi się jako senior?
Oskar Gollob Polonia Bydgoszcz– Żadnych nowych nazwisk nie przewidujemy. Damy szansę tym, którzy jeździli w tym roku – mówi o składzie na sezon 2017 Władysław Gollob.

- Większość naszych zawodników ma kontrakty dwuletnie i to oni dostaną szansę w sezonie 2017 - mówi Władysław Gollob, prezes i właściciel Polonii Bydgoszcz. - Szkielet drużyny jest praktycznie gotowy. Będzie to dwójka Rosjan, Kudriaszow i Kułakow oraz trójka krajowych seniorów, z których wszyscy są naszymi wychowankami.


Obcokrajowcami będą Andriej Kudriaszow i Wiktor Kułakow. Być może dołączy do nich jeszcze Kai Huckenbeck. - Niemiec to jeden z wariantów na czarną godzinę, ale z drugiej strony i tak mamy przecież jednego krajowego seniora więcej. Jak więc widać nie potrzebujemy nowych zawodników. Ci którzy są zasługują na danie im szansy - mówi Gollob.


W tym roku wiek młodzieżowca skończył krajowy lider drużyny Oskar Ajtner-Gollob.Jego przejście do seniorów to znaczące osłabienie formacji młodzieżowej.

 

WYJŚCIOWY SKŁAD POLONII 2017

1. Andriej Kudriaszow, 2. Wiktor Kułakow, 3. Oskar Ajtner Gollob, 4. Marcin Jędrzejewski (Mikołaj Curyło), 5. Damian Adamczak, 6. Tomasz Orwat, 7. Mateusz Jagła.


czwartek, 13 października 2016
(13.10.) Nie będzie zmian w składzie Polonii Bydgoszcz?
Większość zawodników Polonii Bydgoszcz przed tegorocznym sezonem podpisało dwuletnie kontrakty. Z zespołu odejść może Kai Huckenbeck.Jak informuje "Gazeta Wyborcza Bydgoszcz", w przypadku odejścia Niemca w seniorskiej kadrze bydgoskiego klubu miałby go zastąpić Oskar Ajtner-Gollob, który skończył wiek juniora. Ważne umowy posiadają ponadto Andriej Kudriaszow, Wiktor Kułakow, Marcin Jędrzejewski i Mikołaj Curyło. Ten ostatni w minionym sezonie często zawodził. - W kilku meczach nam jednak pomógł - stwierdził Władysław Gollob. Z końcem października wygasa kontrakt innego seniora - Damiana Adamczaka.


Podstawowym młodzieżowcem Polonii ma być Tomasz Orwat. - Bardzo dobrze się rozwija. W kolejnym sezonie powinien być solidnym juniorem w I lidze - uważa właściciel klubu. W kadrze jest także Mateusz Jagła, który pod koniec sezonu uzyskał żużlową licencję.


Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Damiana Stalkowskiego i Patryk Sitarka. Obaj są skłóceni z Władysławem Gollobem. Według dziennikarzy "Gazety Wyborczej Bydgoszcz" niewykluczone, że formację młodzieżową bydgoszczan wzmocni junior z PGE Ekstraligi.

poniedziałek, 12 września 2016
(11.09.) Nice PLŻ: Kolejarz Rawicz - Polonia Bydgoszcz 44:46! "Gryfy"utrzymaly sie w Nice PLZ!

Polonia Bydgoszcz pokonała w Rawiczu, miejscowego Kolejarza 46:44. Do ważnego zwycięstwa, które zapewniło "Gryfom" utrzymanie w Nice Polskiej Lidze Żużlowej poprowadził Andriej Kudriaszow (12+1). Najwięcej punktów dla "Niedźwiadków" zainkasował Stanisław Mielniczuk (15).Kolejarz Rawicz: 44
9. Adrian Gomólski (2,3,2,1,2*) 10+1
10. Rafał Konopka (0,2*,1*,0,W) 3+2
11. Stanisław Mielniczuk (3,1,3,2,3,3) 15
12. Wojciech Lisiecki (1,0,1) 2
13. Marcel Kajzer (2,W,1,2,2) 7
14. Marek Lutowicz (2*,1,0) 3+1
15. Arkadiusz Potoniec (3,1,0) 4

Polonia Bydgoszcz: 46
1. Andriej Kudriaszow (3,2*,3,3,1) 12+1
2. Wiktor Kułakow (1,3,2*,3,0) 9+1
3. Damian Adamczak (2,2*,3,1,1) 9+1
4. Mikołaj Curyło (0,3,0) 3
5. Marcin Jędrzejewski (3,0,2,2,3) 10
6. Oskar Ajtner-Gollob (1,1,1,0) 3
7. Tomasz Orwat (0,0,0) 0

środa, 07 września 2016
(7.09.) Nice PLŻ: Wanda Instal - Polonia 50:40 (91:89)!

W niedzielnym spotkaniu Nice Polskiej Ligi Żużlowej Speedway Wanda Instal Kraków pokonała na własnym torze Polonię Bydgoszcz. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Edward Mazur, który zdobył 13 punktów, z kolei najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Andriej Kudriaszow, który zdobył 15 punktów w 6 startach. Lepszy wynik w dwumeczu uzyskali zawodnicy z Krakowa.Speedway Wanda Instal Kraków: 50
9. Mateusz Szczepaniak (1*,W,2*,2,1*) 6+3
10. Grzegorz Walasek (2,2,3,2*,T) 9+1
11. Edward Mazur (1,3,3,3,3) 13
12. Zbigniew Suchecki (3,1,0,1*) 5+1
13. Patrick Hougaard (2,3,1,3,2) 11
14. Michał Nowiński (1*,0,1) 2+1
15. Marcin Nowak (gość) (2,1*,0,1) 4+1

Polonia Bydgoszcz: 40
1. Andriej Kudriaszow (3,2,3,2,3,2) 15
2. Wiktor Kułakow (0,0,-,T) 0
3. Damian Adamczak (2,1*,W) 3+1
4. Kai Huckenbeck (0,2,1,3,0,0) 6
5. Marcin Jędrzejewski (0,3,2,0) 5
6. Tomasz Orwat (0,1,0) 1
7. Oskar Ajtner-Gollob (3,3,2*,1*,1,0) 10+2

poniedziałek, 29 sierpnia 2016
(29.08.) Nice PLŻ: Polonia - Lokomotiv 40:50 (81:99)!

W niedzielnym spotkaniu Nice Polskiej Ligi Żużlowej Polonia Bydgoszcz na własnym torze przegrała z Lokomotivem Daugavpils 50:40 a w dwumeczu 81:99. Gości do zwycięstwa poprowadził Maksim Bogdanow, który zdobył 13 punktów, z kolei najlepszy wśród gospodarzy okazał się być junior - Oskar Ajtner-Gollob, który zdobył 14 punktów i był najskuteczniejszym zawodnikiem dzisiejszego dnia.Polonia Bydgoszcz: 40
9. Andriej Kudriaszow (0,2*,2,1,2) 7+1
10. Wiktor Kułakow (2,3,1*,1,0) 7+1
11. Damian Adamczak (3,2,D,0,1) 6
12. Mikołaj Curyło (2*,0,0) 2+1
13. Marcin Jędrzejewski (3,0,1,0) 4
14. Oskar Ajtner-Gollob (3,3,3,2,3) 14
15. Tomasz Orwat (0,0,0) 0

Lokomotiv Daugavpils: 50
1. Maksim Bogdanow (1,3,3,3,3) 13
2. Fredrik Lindgren (3,1,2*,2*,2) 10+2
3. Kjastas Puodżuks (0,2,0,3) 5
4. Andrzej Lebiediew (1,1*,3,3,1) 9+1
5. Joonas Kylmaekorpi (2,1,2,2*,0) 7+1
6. Jewgienij Kostygow (2,0,1) 3
7. Davis Kurmis (1*,1*,1*) 3+3

poniedziałek, 22 sierpnia 2016
(22.08.) Nice PLŻ : Stal BETAD Leasing - Polonia 60:30 (107:73)!

Pogromem zakończyło się spotkanie w Rzeszowie, gdzie miejscowa Stal BETAD Leasing pokonała przed własną publicznością Polonię Bydgoszcz 60:30. Do zwycięstwa Żurawi poprowadził Nicklas Porsing, który wywalczył płatny komplet punktów (13+2). Honoru Gryfów bronił Andriej Kudriaszow (9).Stal BETAD Leasing Rzeszów: 60
9. Karol Baran (1,3,2*,3,3) 12+1
10. Nicklas Porsing (3,2*,3,3,2*) 13+2
11. Maciej Kuciapa (3,0,2*,2*,1) 8+2
12. Scott Nicholls (2*,1,3,2*,2) 10+2
13. Dawid Lampart (3,1,2*,D) 6+1
14. Rafał Karczmarz (1,3,3) 7
15. Mateusz Rząsa (3,0,1) 4

Polonia Bydgoszcz: 30
1. Andriej Kudriaszow (2,3,3,W,1) 9
2. Wiktor Kułakow (0,2*,W,2,D) 4+1
3. Damian Adamczak (1,W,0,1) 2
4. Łukasz Sówka (D,2,1,1) 4
5. Marcin Jędrzejewski (2,1,1,0,0) 4
6. Oskar Ajtner-Gollob (2,1*,T,1,3) 7+1
7. Tomasz Orwat (T,0) 0

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 275
Archiwum