piątek, 13 października 2017
(13.10.) Władysław Gollob stawia sprawę jasno. Polonia z konkretnym celem i inną polityką wypłat!
Władysław Gollob zapowiada, że Polonia Bydgoszcz wyciągnie wnioski po nieudanym sezonie 2017, w którym spadła do drugiej ligi. Pewne jest to, że zespół będzie w dalszym ciągu oparty na Polakach.- Próbujemy zbudować zespół na awans do pierwszej ligi. Takie są strategiczne założenia klubu - mówi nam Władysław Gollob. O skali zmian w drużynie mówić jednak nie chce. - W tej chwili skupiamy się na analizie. Próbujemy znaleźć przyczyny słabej jazdy niektórych zawodników, zwłaszcza w meczach wyjazdowych - podkreśla.


Co konkretnie prezes Polonii Bydgoszcz ma na myśli? - Były mecze, które przegrywaliśmy na początku. Zawodnicy jechali bez zaangażowania, a w dalszej części spotkania walczyli już o zdobycie pieniędzy. Wynik drużyny nie był wcale kluczowy. A dla mnie powinno być inaczej, bo przy porażce nie widzę różnicy, kto i ile zdobył punktów - tłumaczy Gollob.


Polonia z postawy zawodników w minionym sezonie zamierza wyciągnąć konkretne wnioski. Kontrakty w klubie mają być podpisywane w inny sposób. - Zastanawiamy się nad takimi kwestiami jak polityka wypłat. Chodzi o to, kiedy pieniądze powinny trafiać do zawodników i w jakich proporcjach, jak powinna wyglądać kwota za podpis. To sprawy organizacyjne, które musimy uporządkować - wyjaśnia prezes.


edno w Bydgoszczy nie zmieni się na pewno. Polonia będzie w dalszym ciągu bazować na zawodnikach krajowych. - Żużlowcy zagraniczni nie będą osią  zespołu, ale będziemy z nich również korzystać. Mamy już jakieś przemyślenia i wstępne rozmowy za sobą. Nie zmieni się jednak to, że Polacy będą mieć u nas priorytet. Nie chcę mówić, czy będą nowe twarze. Dyskutujemy z zawodnikami, którzy jeszcze nie wiedzą, gdzie pojadą. Trzeba jednak cierpliwości, bo priorytet ma Ekstraliga. Później jest pierwsza liga, a na końcu my. Nie oznacza to jednak, że teraz nic nie robimy. Sondujemy rynek i się rozglądamy - podsumowuje Gollob.

piątek, 11 sierpnia 2017
(11.08.) Wiktor Kułakow: Po tym wszystkim jestem zrezygnowany!

We wtorek informowaliśmy, że okradziony został warsztat Wiktora Kułakowa. Zawodnikowi, który w tym roku reprezentuje barwy Polonii Bydgoszcz zginęły dwa kompletne motocykle żużlowe, motocykl crossowy marki KTM 350 oraz sporo części.
- Nie mam pojęcia, dlaczego to ktoś zrobił. Nie miałem wrogów i nawet przez myśl mi nie przeszło, że może się coś takiego wydarzyć. Wszystko wskazuje na to, że ktoś, kto to zrobił wiedział co zabiera, bo zostawili tylko mój najgorszy treningowy motocykl. Jestem kompletnie załamany tą sytuacją, bo w tym momencie będę musiał zakończyć sezon w Szwecji
– powiedział Wiktor Kułakow.


Rosjanin wynajmował warsztat w Czerniewicach w okolicach Torunia i prosi o kontakt każdego, kto ma jakieś informacje na temat kradzieży. - Bardzo proszę o kontakt każdego, kto ma jakieś informacje na temat kradzieży, pod numerem telefonu 506548055. Numery silników żużlowych to 324 i 134.


Zawodnik Polonii wie, że ten sezon ligowy był dla niego trudny, ale zamierzał z niego wyciągnąć wnioski na przyszlość, bo ma świadomość jakie popełnił błędy. - Mecze wyjazdowe nie były złe w moim wykonaniu, ale już na torze w Bydgoszczy były problemy z dobrymi rezultatami. Cały czas uczę się. Popełniam błędy i staram się wyciągać wnioski. Ten ostatni występ w meczu w Unią Tarnów był już dobry - przyznał żużlowiec.Kułakow w tym momencie będzie musiał zrezygnować z występów w Elitserien i pozostaną tylko straty w barwach Turbiny Bałakowo, bo tam zostały dwa ostatnie motocykle. – Po tym wszystkim jestem zrezygnowany. Ten tydzień miał być przeznaczony na krótki odpoczynek, a potem chciałem pokazać się w Szwecji. Już rozmyślaliśmy o ostatnich meczach w drużynie Piraterny, bo tam walczymy o play offy, a tu taka sytuacja wyszła. Pozostanie mi tylko rywalizacja w Rosji, bo tam mam drugą bazę na mecze ligowe - stwierdził z żalem.


Rosjanin, mimo załamania kradzieżą, zapowiedział, że nie zamierza się poddawac i chce dalej jeździć na żużlu. – Cały czas wierzę, że śledztwo, które rozpoczęło się pomoże odnaleźć moje motocykle i nadal będę mógł robić to co kocham – zakończył.

środa, 09 sierpnia 2017
(9.08.) Wiktor Kułakow okradziony!

Do bardzo przykrej sytuacji doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Okradziony został bowiem Rosjanin Wiktor Kułakow, a celem przestępstwa był jego warsztat. Zawodnikowi, który w tym roku reprezentował barwy Polonii Bydgoszcz zginęły m.in. dwa motocykle oraz sporo części.Reprezentant Rosji o całym zdarzeniu poinformował na swoim profilu na facebooku. W informacjji tam zawartej jest nawet groźba przerwania kariery przez tego młodego żużlowca.


- Dziś w nocy okradziono mój warsztat zginęły moje dwa kompletne motocykle żużlowe części zapasowe oraz motocykl crossowy marki KTM 350 proszę o pomoc jeśli ktoś coś widział czy słyszał mój numer telefonu 506548055. Bez tego sprzętu nie jestem w stanie dalej kontynuować kariery (pisownia oryginalna).


Do apelu dolączył się również tuner Ryszard Kowalski, który odpowiadał za przygotowania motocykli Wiktorowi Kułakowowi.


Pilne! Dziś w nocy doszło do włamania do garażu naszego zawodnika Wiktora Kułakova. Zastały skradzione motocykle żużlowe, crossówka KTM 350, osprzęt i narzędzia. Do zdarzenia doszło około godz. 3 w nocy (w Czerniewicach - okolice Torunia). Bardzo prosimy o kontakt każdego, kto ma jakieś informacje na temat kradzieży. Numery silników żużlowych to 324 i 134. Inni tunerzy także zadeklarowali pomoc. Prosimy o udostępnienie lub kontakt (506548055 lub wiadomość) (pisownia oryginalna).

(9.08.) Władysław Gollob: Poczyniliśmy błędy w budowie składu!
W niedzielę Polonia Bydgoszcz rozegrała ostatni mecz ligowy w tym sezonie. Drużyna bydgoskich Gryfów spadła do 2. Ligi Żużlowej zdobywając w czternastu spotkaniach trzy punkty. Właściciel klubu z Bydgoszczy – Władysław Gollob rozpoczął przebudowę drużyny.
- Ostatni mecz ligowy, jest próbą przebudowy drużyny, w porównaniu do tego, co chcieliśmy wprowadzić na początku sezonu. Nasza koncepcja nie była udana, bo nie potwierdziły się wyniki rozwoju zawodników w sezonie 2016. Szczególnie zawiedli nas nasi przyjaciele Rosjanie, a występy Kudriaszowa były kompromitujące i to potwierdza się w jego wynikach na arenach międzynarodowych. Nie wypełniliśmy planu, jakim było szóste miejsce i dużo nam do tego zabrakło – powiedział Władysław Gollob.


Właściciel Polonii chciał dać szansę każdemu zawodnikowi, ale sytuacja w tabeli zweryfikowała jego plany. - Na początku sezonu ustaliliśmy, że każdy z zawodników odpuści jeden lub dwa mecze, żeby ci co czekają na swój start mogli szybko dostać możliwość występu. Nie dotrzymałem słowa, bo byliśmy ciągle w sytuacji podbramkowej i musieliśmy jechać tym pozornie lepszym składem. Po meczach jednak przychodził do mnie lider zespołu i przepraszał, że zrobił 4 punkty i nie mógł zrobić więcej. To był mój błąd mogłem przewidzieć taką sytuację i nie jechać spotkania z liderem. 


Władysław Gollob potwierdził, że poczynił błędy w budowie składu na ten sezon, ale nadal chce mieć trzon drużyny w oparciu o zawodników z Bydgoszczy. - Poczyniliśmy błędy w budowie składu, ale pozostaje wierny koncepcji i będziemy budować trzon drużyny w oparciu o miejscowych zawodników. Chcemy zatrzymać obecny skład bez Kudriaszowa i uzupełnić go o juniorów jeżdżących nieco lepiej od naszych. Mateusz Jagła zrobił znaczący postęp w tym sezonie, bo był w poprzednim klubie kompletnie nieprzygotowany do jazdy, natomiast Patryk Sitarek przestaje nas interesować jako zawodnik. Jeździ od szesnastego roku życia i nie zrobił kroku postępu.


W Bydgoszczy wierzą, że występy na drugoligowym froncie mogą tylko pomóc odbudować się takim zawodnikom jak Mikołaj Curyło czy Damian Adamczak. - W drugiej lidze, jeżeli ona utrzyma się w takim kształcie, bo wiemy, że kilka klubów ma kłopoty, to tacy zawodnicy jak Adamczak czy Curyło będą dobrze punktować i to ich będzie utwierdzać w przekonaniu, że stać ich na jeszcze lepsze wynik – zakończył.
poniedziałek, 07 sierpnia 2017
(7.08.) Nice1LŻ: Polonia - Grupa Azoty Unia 40:50 (71:109)! Polonia spada do II ligi!

6 sierpnia na stadionie w Bydgoszczy miejscowa Polonia podejmowała Grupa Azoty Unię Tarnów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Jaskółek" w stosunku 50:40. Najlepszym zawodnikiem gości był Kenneth Bjerre, zdobywca 11 punktów. W ekipie gospodarzy świetnie spisywał się Oskar Ajtner-Gollob, który uzbierał w niedzielne popołudnie 11 "oczek".Polonia Bydgoszcz: 40
9. Wiktor Kułakow (2,2,3,1*,2) 10+1
10. Mikołaj Curyło (D,0,1,0) 1
11. Marcin Jędrzejewski (1*,3,1*,3,1*) 9+3
12. Damian Adamczak (2,0,2,2,0) 6
13. Oskar Ajtner-Gollob (3,2,2,1,3) 11
14. Tomasz Orwat (1,1,0) 2
15. Mateusz Jagła (0,1,0) 1

Grupa Azoty Unia Tarnów: 50
1. Peter Ljung (1,2,3,2) 8
2. Jakub Jamróg (3,1*,3,1*) 8+2
3. Artur Mroczka (3,3,2,2*) 10+1
4. Kacper Konieczny (0,D,0,0) 0
5. Kenneth Bjerre (2,3,3,3) 11
6. Patryk Rolnicki (3,1,1,2,3) 10
7. Michał Nowiński (2*,0,0,1*,0) 3+2

poniedziałek, 17 lipca 2017
(17.07.) Nice 1LŻ: Polonia - Euro Finannce Polonia 37:53 (54:84)!

Zwycięstwem żużlowców Euro Finannce Polonia Piła zakończył się niedzielny mecz w Bydgoszczy. Miejscowa Polonia nie miała zbyt wiele do powiedzenia w starciu z drużyną z czołówki ligi. Liderem zwycięzców był dziś Norbert Kościuch, zdobywca trzynastu punktów.Porażka Polonii Bydgoszcz powoduje, że "Gryfy" są już niemalże pewne spadku z zaplecza PGE Ekstraligi.


Polonia Bydgoszcz: 37
9. Oskar Ajtner-Gollob (3,3,D,D,0,3) 9
10. Marcin Jędrzejewski (0,1,1,2) 4
11. Andriej Kudriaszow (2,1,2,1*,3) 9+1
12. Damian Adamczak (1*,3,1*,1,W) 6+2
13. Wiktor Kułakow (2,1,1,2*) 6+1
14. Tomasz Orwat (1,D,2) 3
15. Patryk Sitarek (0,0,0) 0

Euro Finannce Polonia Piła: 53
1. Tomasz Gapiński (2,0,2*,3) 7+1
2. Wadim Tarasienko (1*,2,3,3) 9+1
3. Michał Szczepaniak (3,3,2*,1,1) 10+1
4. Adrian Cyfer (0,2*,3,2*) 7+2
5. Norbert Kościuch (3,2,3,3,2) 13
6. Adrian Woźniak (3,0,0,1) 4
7. Kacper Grzegorczyk (2*,1,0,0) 3+1

poniedziałek, 10 lipca 2017
(10.07.) Nice1LŻ: Stal Rzeszów - Polonia Bydgoszcz 52:38 (96:84)!

Bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania w Nice 1. Lidze Żużlowej obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Rzeszowie. Stal Rzeszów dość pewnie pokonała Polonię Bydgoszcz 52:38. Liderem gospodarzy w niedzielne popołudnie był Jake Allen. U gości bardzo dobrze spisywał się Wiktor Kułakow.Stal Rzeszów: 52

9. Josh Grajczonek (3,2,2,1*,3) 11+1
10. Marcel Szymko (0,1,0) 1
11. Erik Riss (D,2,3,2,0) 7
12. Jake Allen (3,1*,2*,2,3) 11+2
13. Dawid Lampart (2*,2,3,3,1) 11+1
14. Patryk Wojdyło (2*,0,1) 3+1
15. Wiktor Lampart (3,3,1,1) 8

Polonia Bydgoszcz: 38
1. Wiktor Kułakow (2,3,3,0,3,2) 13
2. Marcin Jędrzejewski (1*,0,2,0,2) 5+1
3. Oskar Ajtner-Gollob (2,1,1,2,0,1*) 7+1
4. Andriej Kudriaszow (1,3,3,1,3,0) 11
5. Damian Adamczak (1) 1
6. Tomasz Orwat (1,U,0,W) 1
7. Mateusz Jagła (U,W) 0

wtorek, 20 czerwca 2017
(20.06.) Władysław Gollob ma w drużynie nowego mistrza. Będzie zmiana w składzie Polonii!
Polonia Bydgoszcz walczy o utrzymanie w Nice 1. LŻ. Drużyna Władysława Golloba z dużymi nadziejami jechała do Krakowa, ale ostatecznie przegrała (39:51). Być może byłoby inaczej, gdyby w tych zawodach mógł pojechać Craig Cook.Brytyjczyk jest ostatnio w świetnej formie. W poniedziałek został indywidualnym mistrzem Wielkiej Brytanii, a w sobotę wygrał silnie obsadzony półfinał eliminacji do przyszłorocznego Grand Prix. Na torze w Terenzano pokonywał zawodników, którzy na co dzień ścigają się w cyklu i w PGE Ekstralidze. Nie ma wątpliwości, że ktoś taki Polonii Bydgoszcz mógłby się bardzo przydać.


- On dostanie szansę i to jest już pewne. Do Krakowa nie mogłem go zabrać, że względu na jego ważne poniedziałkowe zawody w Anglii. Nie było fizycznej możliwości, żeby on startował w niedzielę w Polsce i przygotował się z powodzeniem do tego, co czekało go dzień później - wyjaśnia Władysław Gollob.


Prezes Polonii decyzję w sprawie Cooka podjął jeszcze przed jego świetnym występem w Terenzano. W tej chwili nie wiemy jeszcze, kiedy Brytyjczyk pojawi się w składzie, ale można przypuszczać, że zajmie miejsce Damiana Adamczaka, który słabo spisał się w Krakowie.


- Być może ten chłopak poprawi swoje wyniki, ale na razie rokowania nie są najlepsze. Nawet po dobrym wyjściu ze startu, końcówki biegów w jego wykonaniu są pasywne. Traci przez to pozycje. Na ten moment jest słabo dysponowany - podsumowuje Gollob.


Z Craigiem Cookiem Polonia może być zdecydowanie silniejsza. A warto podkreślić, że rywalizacja o ligowy byt wkracza powoli w decydującą fazę. Na razie bydgoszczanie mają jeden punkt więcej od Stali Rzeszów, która jest ich bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. To właśnie w wyjazdowym spotkaniu z tym zespołem Cook ma zaliczyć swój debiut w nowych barwach. Władysław Gollob przekazał nam, że klub jest po rozmowie z żużlowcem, który zadeklarował, że pojawi się na treningu w Bydgoszczy przed Drużynowym Pucharem Świata.

poniedziałek, 19 czerwca 2017
(19.06.) Nice1LŻ: Arge Speedway Wanda - Polonia 51:39 (86:64)!

W niedzielnym spotkaniu 10. kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej, Arge Speedway Wanda Kraków pokonała Polonię Bydgoszcz 51:39. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Ernest Koza, autor 11 "oczek" i bonusa. Najwięcej dla gości, bo 13 punktów na koncie zapisał Andriej Kudriaszow. Punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu zgarnęli krakowianie.Arge Speedway Wanda Kraków: 51
9. Rasmus Jensen (1*,3,3,2) 9+1
10. Nikolaj Busk Jakobsen (2,2*,1,0) 5+1
11. Ernest Koza (2,1,2*,3,3) 11+1
12. Claus Vissing (1*,3,3,1*,1) 9+2
13. Mateusz Szczepaniak (3,3,2,3) 11
14. Szymon Szlauderbach (2,1,1,0) 4
15. Piotr Pióro (W,1,0,1) 2

Polonia Bydgoszcz: 39
1. Andriej Kudriaszow (3,0,3,2,2,3) 13
2. Wiktor Kułakow (0,2,1,2,2) 7
3. Oskar Ajtner-Gollob (3,2,0,1*,0) 6+1
4. Damian Adamczak (0,T,0) 0
5. Marcin Jędrzejewski (2,1,1,3,2*) 9+1
6. Tomasz Orwat (3,0,0,0) 3
7. Patryk Sitarek (1,0,0) 1

poniedziałek, 12 czerwca 2017
(12.06.) Nice1LŻ: Polonia Bydgoszcz - Lokomotiv 45:45 (81:99)!

Remisem 45:45 zakończył się przed momentem mecz dziewiątej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej Polonia Bydgoszcz - Lokomotiv Daugavpils. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania okazał się Marcin Jędrzejewski - 15 punktów z bonusem w sześciu startach. W drużynie gości najlepszy Kjastas Puodżuks z dorobkiem 12 "oczek".Polonia Bydgoszcz: 45
9. Andriej Kudriaszow (1*,2*,2,0) 5+2
10. Wiktor Kułakow (2,3,1*,3,1) 10+1
11. Marcin Jędrzejewski (2,1*,3,3,3,3) 15+1
12. Damian Adamczak (0,2,0,2) 4
13. Oskar Ajtner-Gollob (2,0,2,2*,2*) 8+2
14. Tomasz Orwat (W,1,0,1) 2
15. Patryk Sitarek (1,D) 1

Lokomotiv Daugavpils: 45
1. Maksim Bogdanow (3,3,3,W,0) 9
2. Jewgienij Kostygow (0,0,1,0) 1
3. Kjastas Puodżuks (3,3,3,1,2) 12
4. Tomas Hjelm Jonasson (1,2*,0,3,T) 6+1
5. Timo Lahti (3,1,2,1,1) 8
6. Oleg Michaiłow (2*,W,2) 4+1
7. Davis Kurmis (3,1,1*,0) 5+1

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 280
Archiwum